Rozhovor s Derem

27. prosince 2007 v 0:12 | anushka |  Psané
Kapela Oomph! se ohlásila už 26. prosince po krátké pauze novým singlem k filmu "Vetřelec vs. predátor 2".
Dead Artist:Váš nový singl se jmenuje Wach auf a bude slyšen na novém soundtracku k filmu Vetřelec vs. predátor 2. Film startuje v Německu 26. prosince. Co nám můžeš povědět o písničce a filmu a jaké je to být pro vás částí takových kultovních filmů?
Dero: Stojím si obzvláště za prvními 3 díly Vetřelce, to jsou absolutní filmové kulty. Ale také první díl Predátora s Arnoldem Schwarzeneggrem je taky takový… byla to pro nás velká čest, když jsme slyšeli, že se 20th Century Fox zajímá o náš nový song jako titulní skladbu a byli jsme více než nadšení, když jsme slyšeli, že by to mělo všechno klapnout… Už se velice těšíme na ten film, který nenechá žádné hororové přání otevřené.
Dead Artist:Tak jako Eisbecher, trpí Oomph! Na slávě Rammstein. Někdy jste v médiích označováni jako pouhá kopie Rammstein, přesto že jste byli pro Rammstein vekou inspirací. Jak s tím dneska nakládáte a štve vás to vůbec ještě???
Dero:Vlastně asi 90% reportérů ví, že Oomph! tu byli dlouho před Rammstein a že Rammstein sami přiznávají, že byli ovlivněni Oomph!. Většina otázek se točí okolo závidění úspěchu… NE, nezávidím Rammstein jejich úspěch, který bychom mi nikdy takový neměli, jak se bohužel ví, v zahraničí působí německé znaky v naší muzice velmi populisticky… proto jsme zajisté mnohem těžce zařaditelní a těžčeji prodávatelní na trhu, protože nám se tak lehce nemůže vtisknout "svatině klišé"…
DA:Nyní k desce: Kolik songů máte pro 10. album natočeno nebo napsáno? Hodně kapel napíše 120 songů a 10 nejlepších dá na desku, jiné zase napíšou 10 songů, které se na desce dobře prodávají a je to. Jak je to u vás?
Dero: Máme napsáno asi 25 songů, ze kterých tak 12 až 16 nejlepších kousků půjde na album (normální a limitovaná edice). Nejlepší ostatní kusy budou vydány samozřejmě na singlech jako bonusové songy.
DA:Máteza sebou už 3 duety (Marta Jandová, Nina Hagen & l´áme immortelle). Dokážeš si představit duet s mužem?
Dero:Mám problém s představou čistě mužského duetu, ale mám velmi rád hlas Keitha Caputa.
Tady končí první část rozhovoru a začíná druhá, proto začíná tak jak začíná XD
DA:Ahoj Dero! Ze všeho nejdřív musím říct jak skvělej byl koncert v Mnichově v květnu 2006. Ale musím zmínit, jak mi bylo líto té příhody s "Gott ist ein Popstar" (naráží, že song GIEP byl zakázán hrát).
Dero:Za prvé chci poděkovat za tvoji chválu! Jo, takové je to v Německu… amerikanizujeme se stále víc… sex a zločin je v pořádku, ale kritika vyznání a politiky není trpěna.
DA:Desáté album bude pravděpodobně vydáno v únoru- březnu- a přesto stále často "zapaluje te" fanoušky termíny vydání. Chtěl bych se zeptat, jaké pocity máš ty nebo vy při zveřejnění nové desky? Jste stále po 9 albech, mnoha singlech a 2 Best ofs nervózní ve věci vydání nové desky? Jak tahle u fanoušků projde a eventuelně přitáhne nové fanoušky?
Dero:V první řadě musí být spokojeni s produktem!!! Když potom také fanoušci na desce ujíždějí tím lépe… ale měli bychom sami sebe právě tak prodávat, když děláme hudbu pro naše fanoušky… ale mnoho kapel je nuceno k tomu, aby se jejich muzika líbila hlavně vydavatelské firmě… právě tak podlý jako by bylo chování těhle kapel, kdyby měnili svojí hudbu, protože by se to tak fanouškům líbilo… Děláme hudbu v první řadě sami pro sebe… protože je to naše nejvnitřnější potřeba, odrážet náš příslušný duševní a duchovní stav… a tak to bylo naštěstí od alba k albu, což dokazuje, že se lidsky stále rozvíjíme…
DA:Víte už kolik bude vydáno z nového alba singlů nebo to záleží víc na vydavatelské firmě?
Dero:Bývá pravidlem vydat 3 singly a k tomu také videa.
DA:Je to nějaký horor, který si viděl v roce 2007 a mohl by si ho doporučit, a nebo si o nějakém slyšel, ale ještě si ho neviděl? Jsi fanoušek hororů??? (
Dero:Jsemspíš fanoušek důvtipných hororů… samozřejmě se mi líbí také horory, jako " Braindead"… nejvíc se mi líbí "Splatterfilme", které nejprve sami neberou (???)
DA: Letos jste vydali Rohstoff a momentálně si můžeme koupit komplici Delikatessen vs. Rohstoff. Jaké to pro vás bylo, konečně po tolika letech vidět na pultech vaše DVD a mohli bychom možná na nějakém budoucím DVD vidět nezveřejněná videa, která na Rohstoff nebyla?
Dero:Jsme s výsledkem Rohstoff a Delikatessen vs. Rohstoff více než spokojení… zde fanoušek dostal rozsáhlou cestu naši celkovou tvorbou a kompletní koncert za více než fér cenu… Co by si chtěl víc??? Samozřejmě nevylučuje "spojkové"- DVD.
DA:"Wach auf" vychází 4. ledna jako singl- tisk a fanoušci ho už mohli slyšet. Lžuhodně, když řeknu (obzvláště u intra), že jste sice zůstali věrní pro desáté album soundu "GlaubeLiebeTod", ale zároveň ste se vrátili k vašemu klasickému soundu (myslím electro- elementy)?
Dero:Čerpali jsme samozřejmě pro nové album z bohaté zkušenosti předchozích 9 alb. Zajisté máme také úplně nové aspekty na stratu. Budou to třeba bluesová čísla s morbidními, expresionisticky nadechnutými texty a detailně čisté electro- Tango, které se textově točí kolem tématu Aids… stejně surové směsi jsem ještě podle mého mínění nedodal…
DA:Jaké jsou vaše plány a cíle na rok 2008? Dáte si po albu pauzu (samozřejmě po vydání všech singlů a až budete mít za sebou tour)?
Dero:K novému albu budeme mít samozřejmě na začátku vydaný singl a s videem a pak bude následovat interviewtour a live tour… v létě budeme hrát na různých festivalech v celé Evropě a na konci roku uvidíme, zda budeme mít chuť zase něco skládat… možná skládá každý trochu během turné… singl "Wach auf!" byl pouze verzí, která dávala normální verzi…
Děkuji,
Dero
Omlouvám se za významové chyby a překlepy :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Susan Susan | 27. prosince 2007 v 21:17 | Reagovat

fuha electro-tango?? :D a texty okolo AIDS....no uz sa nemozem doskat:D

2 Susan Susan | 27. prosince 2007 v 21:18 | Reagovat

dockat:D

3 anushka anushka | Web | 27. prosince 2007 v 21:25 | Reagovat

Jako já si electro tango opravdu nedokážu představit XDXD Sem též zvědavá, co z nich nakonec vypadne :D

4 Arzt Arzt | 30. prosince 2007 v 13:25 | Reagovat

Do ankety bych dala ještě možnost "Chci, ale nemám lístek" :-D :-D :-D

5 mona mona | 8. února 2008 v 13:53 | Reagovat

lidisky a nevite kde ten listek sezenu a za kolik????dejte nekdo vedet plosiiim na LeXXie33@seznam.cz ..........moc vas nekoho o to prosiiim.strasne bych na ne chtela a jestli me date nekdo vedet hodne brzo tak jedu....plosiiim napiste me nekdo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama